Вхід

Реєстрація

Реєстрація

Зареєструватись Вернутись

Відновлення паролю

Будь ласка, введіть Вашу адресу електронної пошти, на яку ми вишлемо лист для відновлення паролю.
Відновити Згадав

ПІДГОТОВКА ДО 200-РІЧЧЯ ЗАСНУВАННЯ І ВІДКРИТТЯ ПЕРШОГО НА БУКОВИНІ ВИЩОГО НАВЧАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ ЧЕРНІВЕЦЬКОГО ПРАВОСЛАВНОГО БОГОСЛОВСЬКОГО ІНСТИТУТУ (1827-2027)


ЗВЕРНЕННЯ З ПРИВОДУ ПІДГОТОВКИ ДО 200-РІЧЧЯ ЗАСНУВАННЯ І ВІДКРИТТЯ ПЕРШОГО НА БУКОВИНІ ВИЩОГО НАВЧАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ ЧЕРНІВЕЦЬКОГО ПРАВОСЛАВНОГО БОГОСЛОВСЬКОГО ІНСТИТУТУ

Чернівецький православний богословський інститут готується до великого Ювілею - 2027 року він відзначатиме своє 200-річчя. Він має велике історичне значення , йому була відведена ведуча роль в розвитку богословської освіти в минулому.

Самобутня буковинська богословська освітня традиція бере свій початок від 1827 року, коли в Чернівцях було засновано Чернівецький богословський інститут. Він відіграв загальноцерковну роль давши Православній Церкві багатьох церковних ієрархів, вчених богословів, священнослужителів, релігійних діячів. Цим самим забезпечив розвиток і процвітання духовного життя як на Буковині так і серед інших багатьох православних народів.

Чернівецький богословський інститут у свій час був єдиним вищим богословським навчальним закладом у Південно-Східній Європі, своєрідним центром богословської освіти, в якому навчалися представники Буковинської, Румунської, Болгарської, Сербської Православних Церков, православні віруючі з Чорногорії, Боснії, Угорщини, Туреччини та інших регіонів.

Із стін інституту вийшло багато відомих ієрархів, священиків, богословів, церковно-релігійних діячів, які несли своє служіння і вели активну діяльність серед православних народів проживаючих на Балканах та в інших регіонах Європи. Досить згадати імена Святійшого Кирила, Патріарха Болгарської Православної Церкви, вченого-каноніста і церковного історика Никодима Мілаша, єпископа Далматинсько-Істрійського, який був удостоєний наукового ступеня доктора богослов’я богословським факультетом, а також багатьох і багатьох інших видатних ієрархів, церковних і громадських діячів. Випусники інституту заснували богословські факультети в Бухаресті (Румунія), Софії (Болгарія), Бєлграді (Сербія) та в інших містах.

У 1850 році інститут отримав титул Імператорського. У 1875 році було вирішено реорганізувати Чернівецький богословський інститут на богословський факультет при Чернівецькому університеті. У 1944-х роках теологічний заклад пережив важкі часи насильницького закриття та майже повного забуття. Після встановлення на території вже сучасної Чернівецької області радянської влади цей освітній і науковий осередок припинив своє існування.

У 1999 році на Буковині був відроджений Чернівецький православний богословський інститут – найстаріший вищий навчальний заклад нашого краю, колись знаний центр богословської освіти в Південно-Східній Європі. Будучи заснованим у 1827 році, незважаючи на різноманітні історично зумовлені інституційні трансформації й насильницьке закриття радянською владою, він стійко продовжує свою духовно-просвітницьку місію ось уже 192-й рік. Видатне історичне минуле як спадкоємця Греко-східного богословського інституту (1827 – 1875 рр.) та Греко-орієнтального богословського факультету (1875 – 1944 рр.) стало надійною основою нинішнього широкомасштабного розвитку як одного з провідних освітніх і науково-дослідницьких установ України у галузі православного богослов’я.

Сьогодні Чернівецький православний богословський інститут-це навчальний комплекс, який готує кандидатів у священство, співробітників церковних установ та спеціалістів у різних галузях церковної науки. Богословський інституту в Чернівцях є одним із провідних богословських навчальних закладів Україні. Завдяки зусиллям і кропіткій праці професорсько-викладацького складу інституту, навчальний заклад успішно розвивається та активно проводить свою освітню і наукову діяльність.

У 2027 році Чернівецький православний богословський інститут відзначиме 200 річницю з дня заснування і відкриття. Інститут вже сьогодні розпочинає активну підготовку до цієї знаменної події.

В процесі підготовки до Ювілею буде проведена посильна науково-дослідна робота, приурочена історії інституту. Будуть проведені у стінах інституту міжнародні наукові конференції, семінари, майстер-класи, які дозволять глибше пізнати актуальні проблеми сьогодення крізь призму славетних традицій та досягнень богословськиї шкіл на Буковині.

Втім, на даний час, надзвичайно гостро стоїть потреба допомоги у завершенні робіт із зовнішнього та внутрішнього оздоблення приміщення, в якому знаходяться навчальні аудиторії, спальні кімнати і храм у честь Трьох Святителів. Необхідно обладнати навчальні приміщеня украй потрібним спорядженням і технічним забезпеченням: спальні кімнати – меблями, санвузли – сантехнікою, аудиторії – сучасним навчальним спецоснащенням для облаштування лінгафонних кабінетів (цифрових мовних лабораторій з відповідною звукотехнічною, проекційною та відеопроекційною апаратурою) тощо.

Звертаємося до всіх добрих людей, сповнених істинної християнської жертовності, милосердя та любові, всіх тих, хто бажає зробити щось важливе і вагоме у своєму житті, благоприємно відзначитись у творенні сучасної освітньої історії інституту, на славні сторінки якої можуть бути вписані й Ваші імена, посприяти розбудові та становленню нашого богословського закладу зі своєю унікальною й цікавою багатолітньою історією.

200-річчя Чернівецького православного богословського інституту — це подія не тільки для професорів і студентів інституту. Це свято всього нашого буковинського краю, нашої держави, Балканських країн та інших регіонів Європи, для яких інтитут довгі роки був науковим і освітнім центром, готовив наукові кадри, вчених богословів , церковно-релігійних і громадських діячів, забезпечував в цих країнах розвиток і процвітання духовного життя.

Ювілейні заходи об’єднають всіх бажаючих стати причетним до славетної історії та сьогодення, першого на Буковині вищого навального закладу — богословського інституту. Саме тому інститут розпочав втілення масштабного проекту підготовки майбутнього ювілею. Організаційний комітет відкритий для пропозицій та буде радий участі всіх бажаючих у творенні цієї історичної події.

Запрошуємо до участі в роботі організаційного комітету всіх небайдужих: державних і громадських діячів, депутатів, директорів і викладачів навчальних закладів, керівників різних установ, педагогів, науковців, освітян, службовців, підприємців, працівників культури, журналістів, письменників, діячів із усіх сфер суспільної діяльності та представників засобів масової інформації.

З повагою – ректор Чернівецького православного богословського інституту, прот. Георгій Соб’ят, професор, доктор богословських наук.

АОКБ "ПРИВАТБАНК" МФО 305299 ЕДРПОУ 14360570, р/р 4149.6293.9417.8271 (UAH); 4731.2191.1095.6707 (EUR) 4731.2191.1112.5336 (USD).

За детальнішою інформацією звертатися за адресою: 58004, м. Чернівці, вул. Краматорська, 1В, тел: (0372) 51-53-64; +38050-204-75-30, +38096-069-78-80. Електронна адреса: cpbi@meta.ua; http://www.cpbi.info; Skype: cpbi; VKontakte: https://vk.com/id258406645; https://twitter.com/cpbi1827; Facebook: https://www.facebook.com/cpbi1827/; https://www.facebook.com/1CPBI/.